ღია მმართველობის გეგმის შესამუშავებლად საჯარო კონსულტაციები გრძელდება
ქვემო ქართლი. 13 აპრილს, ინფორმაციის თავისუფლების განვითარების ინსტიტუტმა (IDFI) მონაწილეობა მიიღო მარნეულში გამართულ ღია მმართველობის პარტნიორობის საჯარო კონსულტაციაში. შეხვედრაზე IDFI-ს წარმომადგენელმა თამარ ნადიბაიძემ მოქალაქეებს გააცნო IDFI-ს რეკომენდაციები ღია მმართველობის პარტნიორობის მესამე სამოქმედო გეგმისთვის (2016-2017).
მისათვის, რომ ინიციატივა მოხვდეს სამოქმედო გეგმაში, აუცილებელია, შეესაბამებოდეს OGP-ის 4 ძირითად პრინციპს: ადგილობრივი და ცენტრალური მმართველობის ღიაობა, ხელისუფლების წარმომადგენლების ანგარიშვალდებულება, მოქალაქეთა ჩართულობა გადაწყვეტილების მიღების პროცესში და საჯარო სერვისების ინოვაციური და ტექნოლოგიური განვითარება", ნათქვამია ორგანიზაციის ვებ-გვერდზე.