Public Discussion on 2016 Draft Budget
Tbilisi. On Friday, October 23 the Institute for Development of Freedom of Information organized a discussion - ''Public Discussion on 2016 Draft Budget''. Discussion was held within the framework of the project - ''Strategic Plan Georgia 2020 - Strengthening Public Involvement''.
''The article was published on the blog of the project. Representatives of public, private and non-governmental sectors took part in the event and discussed the draft budget of 2016, its main parameters and significant changes compared to the budget of 2015'', noted in the statement.