Samtskhe-Javakheti and Kvemo Kartli. GCSD, in the framework of the project - Improving Access of Underserved Groups to Grants Opportunities, held meetings in Samtskhe-Javakheti and Kvemo Kartli regions on March 23-25, 2022.
The meetings were aimed at identifying the needs and challenges of micro and small businesses and assessing the local business environment in the noted regions.
The project is implemented with the support of the Swiss Agency for Development and Cooperation (SDC), in the framework of the “Rural SMEs Development Programme”.