Imereti. You can already see the video about a Regional Civil Society Forum organized by Imereti Regional HUB – Local Democracy Agency Georgia (LDA Georgia) and Education Development and Employment Center (EDEC) in Akaki Tsereteli State University in Kutaisi.
The main purpose of the forum was to promote a culture of volunteerism, to attract potential donors and to strengthen civil society in the Imereti region.
The forum was organised within the framework of the project "Civil Society STAR Initiative: CSO's as Sustainable, Transparent, and Accountable and Resilient Development Actors in Georgia", supported by the European Union (EU) and the Konrad-Adenauer-Stiftung (KAS).