"My Voice" on-line radio program in schools
Helping Hand and Civil Society Development Centre (CSDC) from January, 15 will implement on-line radio "My Voice" program, which aims  to support thematic diversity in schools through online radio and integrate multimedia in the school educational system. Project is supported by the FRIDA.
In the frame of the project we will select three public schools and will train  fifteen students in  grades 8-12,  five from each. Participants will be informed on tools to produce on-line radio, how to create media club and record a podcast.  After the training volunteers will record weekly programs.