Another Class of GYLA's Law Course...
Tbilisi. GYLA's Foundation for the Support of Legal Education has held the graduation ceremony of the 2014-2015 law courses, which coincided with the foundation's 10 year anniversary.
GYLA's Chair and the President of the Foundation for the Support of Legal Education have awarded successful graduates with certificates and diplomas. Along with the Foundation's students, the attendees of the Civic Education Sunday School have also been awarded. Over 6 months they have undertaken lectures and seminars on urgent issues of practical law and civic education.