Tbilisi. EU is inviting civil society organizations to two consultation events on 17 September at Republic Events Hall.
“Eastern Partnership celebrates its 10-year anniversary this year and as 2020 is approaching it’s important to look at its achievements, challenges and reflect on its future strategic direction”, - Is mentioned in the information of EU.
First consultation meeting on future of the EaP will start at 10:00. In case you are interested please complete the online registration form by 13 September 2019 here: https://www.eap-events.eu/eap-future
Second consultation meeting on the implementation of Association Agreement and EU’s roadmap for engagement to civil society will start at 14:00. For registration please contact Natia Antelava (natia.antelava@eeas.europa.eu) by providing the name and contact details of the participants by 13 September.