Address of civil society organizations operating in Samtskhe-Javakheti
Civil society organizations operating in Samtskhe-Javakheti release an address. “Friends, we, civil society organizations operating in Samtskhe-Javakheti, fully realize difficult situation occurred in the world, especially in our country, and understand that due to this circumstance there are people around us who, after all, do not have access to the Internet, cannot speak the state language, do not use social networks and, respectively, are unable to receive complete information that may be vitally important to them and their families.
Therefore, we propose, if you have a neighbor, friend, familiar, relative or, in general, know a person (family), living next to you, who, due to the current situation, has lost his/her job (if s/he had any), does not have any income, is left without a source of living and, after all, because of lack of information has failed to benefit from aid provided by the state, local self-government, various charity organizations (not registered in the database for socially vulnerable or left out of the aid list due to some other reasons), please contact - mobile: +995 599 51 36 22 or the landline phone: 0365 22 14 75.