Civil society organizations call on the Government to enhance a state policy for reconciliation and integration
Tbilisi. Signatory civil society organizations respond to the expected process of assignment of the new State Minister for Reconciliation and Civic Equality and call on the Government to establish a system based on democratic consultations as well as to enhance the Office of the State Minister both institutionally and politically.