Who is behind the conspiracy, as if Americans use bodies of babies to beautify themselves?
Tbilisi. Myth Detector publishes material: Who is behind the conspiracy, as if Americans use bodies of babies to beautify themselves?
“In the August 31-September 6 edition of the Alia newspaper, Elizbar Diakonidze, a clergyman, talked about restriction of surrogacy and stated as if people in America use fluid taken from bodies of babies to rejuvenate and beautify themselves. He noted that there were also Hollywood actors involved in that case. The statement of Elizbar Diakonidze, the clergyman, as if in America they use fluid taken from bodies of babies to rejuvenate and beautify themselves, is a conspiracy. This theory is disseminated by QAnon, supporters of which have been declared as a domestic terrorist threat by the FBI”, - is stated on the website of Myth Detector.