Kakheti. Representatives of various fields held a working meeting on August 3 aiming to update the communication strategy of the “This Country is Yours” campaig.
The meeting was preceded by online focus groups sessions, interviews of people involved in different fields and campaigns, who evaluated the large-scale campaign, launched three years ago, on the one hand, while on the other hand, presented their views on renewal of the existing communication strategy. We would like to remind you that the large-scale campaign “This Country is Yours” has been launched three years ago and it serves to establish civic values as well as facilitate civic activism and activities of civil society.
The meeting was organized by the Civil Society Institute within the framework of the Civil Society Initiative project, financial support of which is provided by the European Union (EU) and the Konrad Adenauer Foundation (KAS).