Performance Evaluation of the City Council of Poti in 2020
Tbilisi. Transparency International Georgia assessed the activities carried out by the City Council of Poti municipality (Hereinafter Poti City Council) in 2020.
The report is based on the information requested and received from the City Council as well as the information published on the official website of the City Council, and on observations of the organization. The research covers the period of 2020. Transparency International Georgia evaluated Poti City Council’s performance in 2020 as well. The study covered the period from November 2017 to 2019.