GYLA demands legal response
Tbilisi. According to information released by the Georgian Young Lawyers’ Association (GYLA), the organization demanded legal response to violations detected on the voting day and in the summary protocols in more than 350 cases.
“GYLA demands recounting of data of all polling stations in the Isani district. The reason for such a demand is a circumstance, which has revealed various types of discrepancies in 4 cases at 5 recounted polling stations in the Isani district randomly selected in accordance with the obligation stipulated by law”.