Meeting with teachers and schoolchildren
Adjara. Within the framework of the “Civil Society Initiative” project, Adjara Regional Hub conducted meetings with public school teachers and students in 5 municipalities of Adjara.
“At public schools in Chvani, Legva, Kharaula, Tkhilnari and Ganakhleba, participants of meetings got acquainted with information about civil society organizations working in the Adjara region, project opportunities and activities.
The project is implemented by a consortium led by the Konrad Adenauer Foundation (KAS) in collaboration with the following non-governmental organizations: Center for Strategic Research and Development of Georgia (CSRDG), Civil Society Institute (CSI), Center for Training and Consultancy (CTC), Education Development and Employment Center (EDEC) and Institute for European Politics (IEP)”.