Shida Kartli. IDFI held meetings with students and teachers of Gori, within the framework of the project - "A new identity for the city of Gori".
“On February 18, meeting was held in the exhibition centre of the Photographers' Club of Gori and on February 21, in the Verkhvebi IDP Settlement with the youth living there.
IDFI’s local partners in the project are the representatives of the Gori Information Centre and the Photographers' Club.
The project is implemented in collaboration with the creative agency Leavingstone and the Soviet Past Research Laboratory (SovLab)”.