Public Defender of Georgia Holds Official Meetings in Washington
America. October 11-13, 2022, Public Defender Nino Lomjaria paid an official visit to Washington, where she held meetings with high officials of the US Senate, the Presidential Administration and the Department of State, as well as heads of international organizations.
According to the Public Defender, the main message of our American partners is that the United States of America will unwaveringly stand by Georgia, as long as the Georgian people are willing to receive assistance in the process of democratic development.