Samtskhe-Javakheti. Meeting with the US Ambassador to Georgia Kelly C. Degnan was held at Samtskhe-Javakheti State University on October 25, 2022. Together with the local students, participants of the GFSIS project from villages Mokhe, Zarzma and Daba Adigeni attended the meeting.
Community Youth Engagement in the Regions of Georgia has been launched since October 2021 by Rondeli Foundation with the financial support of the US Embassy, which aims to increase civic awareness among public school pupils of Mountainous Adjara, Tserovani, and Adigeni Municipality and stregthen their capacity through non-formal educational activities.