Shida Kartli.On April 4, 2024, “Society Biliki” and the Slovak organization TENENET organized a conference dedicated to supporting the employment of people with disabilities.
Marika Mgebrishvili, the head of „Society Biliki“, opened the conference and welcomed participants. Marcela Hajtmankova from Slovakia also welcomed the participants, she emphasized the successful implementation of the project and the importance of the discussions held on the issues of people with disabilities.
The conference was held in the framework of the project “Supported Employment and Optimization of Services in the Labour Policy in Georgia 2” implemented by “Society Biliki” and the Slovak organization TENENET with the financial support of Slovak Aid.