Meeting of the Gori and Akhaltsikhe Civic Club Members
Samtskhe-Javakheti. At the initiative of the civil society organization "Biliki", the meeting of the Gori and Akhaltsikhe Civic Club members was held in the Akhaltsikhe Youth Center. The August 10 meeting, which was planned as part of the Civic Education and Teachers' Training Program, aimed at designating the partnership activities, and was attended by the beneficiaries of the organization "Biliki" and members of the journalism clubs.
The meeting included interacting exercises, in which the participants were divided in pairs and exchanged information on each other. In addition, the club members planned joint activities in the future and exchanged the e-mail accounts.
According to the organizers of the meeting, such practice is focused on the active cooperation between civic clubs functioning in various regions.