In the frames of the EU funded project “Rural Development for Sustainable Growth for Tetritskaro Municipality”, Association Rural development for Future Georgia (RDFG) and the Tetritskaro Local Action Group (LAG) announce the first phase of the third round of Rural Development Grant Programme in the Tetritskaro Municipality.
Main goal of the RD Grant Programme is to contribute to the improvement of the quality of life in the Tetritskaro Municipality, in accordance with the priorities and objectives of the Tetritskaro Local Development Strategy (LDS) 2018-2022, elaborated by the Tetritskaro Local Action Group.