Echo of Diversity is glad to invite you for free courses of Microsoft Office programs. Duration is 2 months. The course includes Word, Excel, PowerPoint, which will be led by members of Echo of Diversity and Georgian Young Researchers'-Sociologists' Association GYRSA.
The course will be available for refugees, asylum seekers, humanitarian status holders, IDPs, and eco migrants in Georgia. Age is not limited. Working language: Georgian and English. The course will be implemented online. Participants will be certificated.
The date of start depends on the number of applicants. The course will be held if a minimum number of applicants apply for it. The organization will contact each applicant before the courses.