Meeting of Regional CSOs
Tbilisi. CSO Civil Development Agency (CiDA) has organized on April 17 a meeting of representatives of up to 50 regional CSOs with representatives of international organizations over current situation in the regions of Georgia. In particular, meeting participants have discussed issues of self-government and regional governance, as well as challenges of a non-governmental sector.
The meeting was held as part of the ACCESS project of the East-West Management Institute (EWMI), funded by the United States Agency for International Development (USAID).