''Green Alternative'' Publicizes Preliminary Analysis of Reasons of the Disaster Caused by Natural Disasters in Tbilisi
Tbilisi. Non-Governmental Organization ''Green Alternative'' publicizes preliminary analysis on reasons of the catastrophe caused by natural disasters in Tbilisi on June 13-14.
''… It’s very important to establish the reasons of the catastrophe caused by natural disasters in Tbilisi on June 13-14, so that it will be a lesson to us and we should avoid similar accidents in future or, in case of impossibility, minimize the damage…'', said in the publication.