Presentation of the study – ''Confidential state procurement without rule''
Tbilisi. On December 22, The Georgian Young Lawyers’ Association presented a study to the society – ''Confidential state procurement without rule''.
''The results of the study revealed: within 2010-2015 years, seven administrative authorities, existing in Georgia (the Government Administration, the Presidential Administration, the Ministry of Defence, the Special Service for State Security, the State Security Agency, the National Security Council, the State Security and Crisis Management Council), signed 2752 agreements on confidential state procurement, worth of 747,407,518 GEL in total…'' – is stated in the study of the organization.