Tbilisi. The 6th International Fair for High and professional Education, Overseas Studies and Student' Services will be held on 18-19 February, 2016 and it aims to bring together the quality International education providers with study abroad agents and education consultants. The event will present a great number of educational establishments.
''International Education Fair Georgia has grown to be the core education exhibition, where thousands of serious and motivated students and their families meet with prestigious education providers from all around the world. The event attracts prospective students, concerned parents, academics and teaching staff as well as professionals from related fields'', is noted in the statement.