''This Affects You!''
Tbilisi. On March 18, the Georgian Young Lawyers Association (GYLA) distributed informational fliers and called on population to participate into the rally, planned to take place at 13:00 at the Philharmonic.
''The movement ''This Affects You!'' resumed its campaign against covert surveillance. Thanks to this movement, in 2012, there was created an environment, which has allowed the community to make a free and fair choice. The campaign achieved to make a change in the legislation, but it did not appear sufficient! We are expecting you on Saturday at 13:00 at the Philharmonic. The objective can be reached only through our unity!'' – is stated on the web-page of the organization.