„ეს შენ გეხება!“ - საინფორმაციო შეხვედრა
თბილისი. 18 მარტს, საქართველოს ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაციამ (საია) საინფორმაციო ფლაერები დაარიგა და მოსახლეობას ფილარმონიასთან, 13:00 საათზე დაგეგმილ აქციაზე მოსვლისკენ მოუწოდა.
„მოძრაობა „ეს შენ გეხებამ" კამპანია განაახლა ფარული თვალთვალის წინააღმდეგ. 2012 წელს ამ მოძრაობის წყალობით შეიქმნა გარემო, რომელმაც საზოგადოებას თავისუფალი და ობიექტური არჩევანის გაკეთების საშუალება მისცა. 2014 წელს კამპანია ისევ განახლდა და მისი წევრები ამტკიცებდნენ, რომ გრძელდებოდა უკანონო თვალთვალი, ისევ გვისმენდნენ, ისევ ავრცელებდნენ ძველ თუ ახალ კადრებს, არ გვიტოვებდნენ პირად სივრცეს… კამპანიამ მიაღწია ცვლილებას კანონმდებლობაში, მაგრამ ეს საკმარისი არ აღმოჩნდა! გელით შაბათს13:00 საათზე ფილარმონიასთან. მიზანს მხოლოდ ჩვენი ერთიანობით მივაღწევთ!", ნათქვამია ორგანიზაციის ვებ-გვერდზე.