Third Annual Conference
Tbilisi. USAID Governing for Growth (G4G) and Women’s Business Council Georgia (WBCG) hosted 3rd Annual Conference: Women’s Role in Economic Growth and Policy Development.
''The goal of the conference was to empower women in government, business and civil society. The Believe Foundation participated in the event and shared a success story of the organisation. The successful women from private and public sector as well as international organisations and NGOs have participated in the event'', is noted in the statement.