''Get involved and make the Parliament of Georgia more open''
Tbilisi. The Institute for Development of Freedom of Information (IDFI) publishes a questionnaire on the "Open Parliament Georgia Action Plan 2017-2018”.
''The purpose of the plan is to increase transparency of activities of the Parliament and to ensure maximum involvement of population in legislative processes.
You get involved in this process too. Mark the most important issue for you among recommendations provided on the link and/or submit your/different opinion at the end of the questionnaire'' – is stated on the website of the organization in a social network.