Information meetings in Akhalkalaki
Samtskhe-Javakheti. In the framework of the EU-supported ENPARD project” Promoting a New Rural Development Approach in Akhalkalaki”, Georgian Rural Development Department of Georgian Institute of Public Affairs (GIPA) in cooperation with its partner organizations is conducting informational meetings with women and youth in Akhalkalaki.
The goal of the meetings is to inform local communities, in particular women and youth, about ENPARD rural development project and to encourage their active engagement and participation.
The EU supported project "Promoting a New Rural Development Approach in Akhalkalaki” is implemented by the Rural Development Department of Georgian Institute of Public Affairs (GIPA) in partnership with Mercy Corps, Elva Community Engagement and West Cork Development Partnership under the ENPARD programme.