GYLA: Decision made by the Board of Trustees is unsubstantiated
Tbilisi. The Georgian Young Lawyers Association responds to a decision made by the Board of Trustees of the Public Broadcaster in regard to Zviad Ratiani.
''On March 1, 2018, the Board of Trustees of the Public Broadcaster changed its position stated in a newscast of a program ''Moambe'' and did not satisfy a complaint of Zviad Ratiani. GYLA considers that the written decision does not meet even minimum standards necessary for decision making'' – is noted in the statement released by the organization.