საია: სამეურვეო საბჭოს მიერ მიღებული გადაწყვეტილება დაუსაბუთებელია
თბილისი. საქართველოს ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაცია საზოგადოებრივი მაუწყებლის სამეურვეო საბჭოს მიერ ზვიად რტიანთან დაკავშირებით მიღებულ გადაწყვეტილებას ეხმაურება.
„2018 წლის 01 მარტს, საზოგადოებრივი მაუწყებლის სამეურვეო საბჭომ შეცვალა მანამდე გადაცემა ,,მოამბის” სიუჟეტში დაფიქსირებული პოზიცია და ზვიად რატიანის საჩივარი არ დააკმაყოფილა. საია მიიჩნევს, რომ წერილობითი გადაწყვეტილება ვერ აკმაყოფილებს გადაწყვეტილებისთვის საჭირო მინიმალურ სტანდარტსაც კი", - ნათქვამია ორგანიზაციის მიერ გავრცელებულ განცხადებაში.