The working meeting under the project ''Advancing Regions for Sustainable Development''
On Friday, July 13, under the project ''Advancing Regions for Sustainable Development'' (ARSD) the working meeting was held at the Center for Training and Consultancy (CTC) with the participation of representatives of universities and Think Tanks.
''In the Framework of ARSD Project, Ivane Javakhishvili Tbilisi State University, Ilia State University, Grigol Robakidze University, Kutaisi University, CRRC Georgia and PMC research canter are working on the applied researches in the field of regional development.
During the meeting, the attendees discussed the research methodology, first findings and further development of the research'', is noted in the statement.