Tbilisi. The “This Country is Yours” campaign serves to empower civil society in Georgia, promote civic values, activities of civil society organizations, and facilitate civic activism.
On May 21, at 17:00, there will be conducted a remote information meeting with civic education teachers of Tbilisi, aiming at engaging them in the campaign. A competition for youth (seniors) – “This Country is Yours!” will also be announced at the meeting.
Those wishing to attend the meeting please register by May 20, 18:00. The zoom link for meeting will be sent to your e-mail after the registration.