Imereti. With the support of Local Democracy Agency Georgia in the municipalities of Kharagauli, Baghdati, Samtredia, Vani, Tskaltubo and Khoni has launched an online citizen feedback platform as a pilot.
“The purpose of creating this platform is to evaluate the services / programs provided for the citizens by the municipality. In the first stage, social programs are being evaluated.
The citizen feedback platform created within the framework of the grant "Increasing the quality of citizen involvement in local self-government", with the support of the United Nations Development Program (UNDP), the Danish Ministry of Foreign Affairs and the Government of Georgia”.