იმერეთი. ადგილობრივი დემოკრატიის სააგენტო საქართველოს (LDA) მხარდაჭერით ხარაგაულის, ბაღდათის, სამტრედიის, ვანის, ხონისა და წყალტუბოს მუნიციპალიტეტების ვებ გვერდზე საპილოტედ დაინერგა მოქალაქეთა უკუკავშირის ონლაინ პლატფორმა.
„პლატფორმის შექმნის მიზანია შეფასდეს მოქალაქეების მხრიდან მუნიციპალიტეტის მიერ განხორციელებული სერვისები/პროგრამები. პირველ ეტაპზე საპილოტედ მიმდინარეობს სოციალური პროგრამების შეფასება”.
მოქალაქეთა უკუკავშირის პლატფორმა შეიქმნა გრანტის „მოქალაქეთა ჩართულობის ხარისხის ზრდა ადგილობრივ თვითმმართველობაში“ ფარგლებში, რომელიც განხორციელდა „გაეროს განვითარების პროგრამის (UNDP), დანიის საგარეო საქმეთა სამინისტროსა და საქართველოს მთავრობის“ მხარდაჭერით.