Kvemo Kartli. On October 28, organized by the Civil Integration Fund, within the framework of the "Civil Society Initiative" project, a meeting was held between Ms. Nino Omiadze, the head of the Sports and Youth Affairs Service of the Dmanisi Municipality and local young activists.
At the meeting, they talked about the challenges and problems faced by the local youth and the management and coordination of the youth policy at the municipal level.
The Meeting was carried out within the framework of the EU and Konrad-Adenauer-Stiftung (KAS) funded project "Civil Society STAR Initiative.