An appeal to the local government to arrange a sports field in the village of Arzne in Adigen
Tbilisi. Organized by the members of the Committee of Concerned Citizens of TI Georgia’s Akhaltsikhe office, the organization applied to the local government with the request to arrange a sports field in the village of Arzne in Adigen. The letter is signed by locals.
“In a mountain village with 16 households, where more than 30 children live, there is no sports infrastructure, recreational and entertainment space”.
TI Georgia calls on the City Hall of Adigeni Municipality to consider the appeal in a timely manner and take this issue into account when making changes to the current year's budget.