SRNSFG announces 2018 Call for supporting Georgian Scientists’ participation in the EU framework programme for Research and Innovation “Horizon 2020”
Call for supporting Georgian Scientists’ participation in the EU framework programme for Research and Innovation "Horizon 2020”
Aim of the Call:
a) supporting Georgian Science Internationalization and Georgian scientists’ participation in the EU framework programme for Research and Innovation "Horizon 2020”;
b) supporting Georgian scientists’ participation in the high quality international scientific projects, events and international consortia building;
c) supporting enhancement of the international scientific project proposal writing opportunities for Georgian scientists.