At the meeting organized by the "Open Society – Georgia" Foundation and Transparency International - Georgia to be held in Latvia's capital Riga in several days, Georgian CSOs will present monitoring reports on performance of the Georgia-EU Association agenda.
Representatives of the Georgian authorities, Latvian Government and EU Commission will also participate actively in the conference.
The event aims to better demonstrate the aspiration of the Georgian state and civil society towards the European perspective ahead of the Eastern Partnership Summit. For the full text...