''Monitoring of the implementation of the Association Agreement with the EU in the years 2014-2015''
Tbilisi. Transparency International Georgi evaluated the implementation of the Association Agreement of Georgia with the EU and the Association Agenda within the period from September 1, 2014 to September 1, 2015.
''The monitoring of our organization was focused on those paragraphs of the Association Agreement and the Association Agenda, which touch upon the anti corruption policy and the reform of public service'' – is stated on the web-page of the organization.