„2014-2015 წლებში ევროკავშირთან ასოცირების შეთანხმების შესრულების მონიტორინგი“
თბილისი. „საერთაშორისო გამჭვირვალობა - საქართველომ" შეაფასა ევროკავშირთან საქართველოს ასოცირების შეთანხმების და ასოცირების დღის წესრიგის შესრულება 2014 წლის 1 სექტემბრიდან 2015 წლის 1 სექტემბრამდე.
„ჩვენი ორგანიზაციის მონიტორინგი ფოკუსირებული იყო ასოცირების შეთანხმებისა და ასოცირების დღის წესრიგის იმ პუნქტებზე, რომლებიც ანტიკორუფციულ პოლიტიკას და საჯარო სამსახურის რეფორმას ეხება. ანგარიში ასევე მოიცავს ჩვენი პარტნიორი ორგანიზაციების მიერ განხორციელებული მონიტორინგის შედეგებს შემდეგ სფეროებში: მართლმსაჯულება; სასტიკი მოპყრობა და წამება; პროფესიული კავშირების უფლებები და ძირითადი შრომითი სტანდარტები; თანასწორი მოპყრობა; ბავშვთა უფლებები", ნათქვამია ორგანიზაციის ვებ-გვერდზე.