Tbilisi. The European Union Delegation in Georgia together with the Embassies of the EU Member States are proud to announce the 4th EU Film Festival in Georgia from 09-18 March 2016 in Tbilisi, Rustavi, Bolnisi, Kutaisi and Mestia.
This year the festival features 17 films spanning 72 years of European cinema specially selected to address the theme ''Turning Points'', and explore the importance of decisions in our personal, social and political lives. All films will be shown in their original language version, with Georgian subtitles.