Next blogpost of Transparency
Tbilisi. Transparency International – Georgia publishes a blogpost: ''A signature of the former Deputy Mayor of Tbilisi on a final evaluation form of the Selection Commission is falsified.''
''The document, on which falsification of the signature of Aluda Goglichidze has been revealed by an expert examination, is the final evaluation form of Shorena Kukhianidze, one of the beneficiaries of our organization. Shorena Kukhianidze has participated in the contest, called by the City Hall of the Municipality of Tbilisi on December 1, 2014. She has got 58 points (maximum score -60) at the examination stage, however, after the interview stage she has not been appointed to any of the vacant positions'' – is stated on the web-page of the organization.