''The friendship Fair''
Tbilisi. Grants Programs, Educational Opportunities, Visitor Exchanges and partner organizations to Be Featured at Friendship Fair
''Georgian citizens interested in educational opportunities, visitor exchanges, grants programs, or in applying for visas should plan to come to the Friendship Fair sponsored by the U.S. Embassy Tbilisi. The free event, scheduled for Sunday, April 23, 2017, at Rooms Hotel Tbilisi from 11:00 p.m. to 6:00 p.m., is dedicated to the celebration of the 25th anniversary of U.S. – Georgian diplomatic relations'', is noted in the statement.