A delegation comprising 10 members of the Kazbegi Development Group (Kazbegi LAG) visited the Polish Association "Corona Polnochenko Krakova”. The visit was preceded by the invitation of two members of Kazbegi Development Group to the Polish Development Forum, which was held in June 2017.
The purpose of the visit was the sharing of experiences and planning of future opportunities for collaboration. During the visit, the Kazbegi Development Group toured several projects funded by the Polish Local Development Group.
The visit to Poland took place with the support of EU-funded European Neighbourhood Programme for Agriculture and Rural Development (ENPARD), in the scope of the project "Local action Group Kazbegi”.