Discussion about the local self-government of 21 October 2017
Tbilisi. The Georgian Young Lawyers' Association conducted a discussion on the topic – ''2017 election disputes - findings and challenges''.
At the discussion there was presented a study – ''Strategic litigation of GYLA and observation of election disputes proceeded by other subjects (local observer organizations and election subjects) - analysis of 2017 election disputes''. The study was carried out within the framework of a project – ''Promotion of a competitive, fair and inclusive election environment for a 2016-2018 election cycle in Georgia'' and is being implemented with the financial support of the United States Agency for International Development (USAID).