დისკუსია 2017 წლის 21 ოქტომბრის ადგილობრივი თვითმმართველობის ირგვლივ
თბილისი. საქართველოს ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაციამ გამართა დისკუსია თემაზე - "2017 წლის საარჩევნო დავები − მიგნებები და გამოწვევები."
დისკუსიაზე წარმოდგენილი იყო კვლევა − „საია-ს სტრატეგიული სამართალწარმოება და სხვა სუბიექტების (ადგილობრივი სადამკვირვებლო ორგანიზაციებისა და საარჩევნო სუბიექტების) მიერ წარმოებული საარჩევნო დავების დაკვირვება − 2017 წლის საარჩევნო დავების ანალიზი". კვლევა პროექტის − „საქართველოში კონკურენტული, სამართლიანი და ინკლუზიური საარჩევნო გარემოს ხელშეწყობა 2016-2018 საარჩევნო ციკლისთვის" ფარგლებში განხორციელდა და ამერიკის შეერთებული შტატების საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს (USAID) ფინანსური მხარდაჭერით მიმდინარეობს.