Workshops to Present Human Capital Analysis Results in Keda
Up to 160 local stakeholders, including 146 members of 9 communities, 10 representatives of LAG Board and Mayor of Keda, attended 10 workshops and one meeting with the goal to solicit feedback on the human capital analysis results in in Keda municipality of Ajara.
The workshops and the meeting, carried out under the EU’s ENPARD project "Optimizing the Potential of Local Assets for Rural Development of Keda Municipality (Keda LEADER)”, was implemented by the Center of Strategic Research and Development of Georgia (CSRDG), the partner organization of CENN.