Ajara. On 25 August 2018, "Khulo FEST" will take place in Khulo municipality of Ajara. The festival is organized by Khulo LAG, in cooperation with municipality City Hall, with the support of EU and Caritas Czech Republic in Georgia (CCRG). The event will be held at 14:00-22:00 in front of the Khulo Drama Theater.
The festival is organized in the framework of the EU funded project "Promotion of Rural Development and Diversification in Khulo Municipality” implemented by Caritas Czech Republic in Georgia (CCRG) in partnership with Croatian non-governmental organization HMRR and PMC Research Center, under the European Neighborhood Programme for Agriculture and Rural Development (ENPARD).